Kolorowanki Kolorowanki najlepsze w sieci.

27Paź/11Off

Kolorowanki Pinokio

Pinokio (Pinocchio inc) - fikcyjna postać stworzona przez Carlo Collodi, autor powieści Pinokio (Le Avventura di Pinocchio), która ukazała się w odcinkach w latach 1881/83. Pinokio jest również bohaterem licznych przedstawieniach teatralnych, pokaz filmu, oraz ich następstwa.

Charakterystyka Pinokio.

Pinokio to drewniany pajac, który jednak można mówić i poruszać. On również uważa, głodu i ludzkiej słabości. Tak jak człowiek musi dokonywać wyborów w życiu. Jeśli są złe, ponosi karę, a dobro nagrodzone. Pionokia cechą charakterystyczną jest nos, który jest dłuższy, kiedy Pinokio kłamie. Na końcu książki Pinokio, jako nagrodę za dobre zachowanie staje się zwykłym chłopcem.
Biografia.

Pinokio był drewniany Lalek, którego rzeźbionego drewna Dżeppetto majster. Brygadzista był samotny i chciał syna. Chłopiec rzeźbione z drewna nagle ożył. Brygadzista był bardzo zadowolony, jednak od samego początku istnienia Pinokio jest krnąbrny i nieposłuszne dziecko. Dżeppeto, a także jego przyjaciół Blue Fairy z włosów Rozmowa Cricket i starają się edukować i przekonać go, że był dobrym i posłusznym dzieckiem. Jednak Pinokio spotyka zły jak ci, którzy namawiać go do robienia złych rzeczy - takie jak lisa i kota, lub Knot kolega. Początkowo można je oszukać i zejść na złą drogę. Jednak to ponosi karę (stracić złote monety, zamienia się w osła). Ostatecznie jednak, zaczyna rozumieć, czym był samolubny i kto jest naprawdę przyjazny dla niego. Po wielu dramatycznych przygodach powraca do ojca i Fairy Blue i stać się dobrym Lalek.

W nagrodę za to przekształcenie jest spełniło się jego marzenie: stać się prawdziwym mężczyzną.
Odniesienia w kulturze.

Postać Pinokio wielokrotnie przystosowane do teatru i filmu. Najbardziej znanym był film animowany oparty disnejowska z 1940 roku. W 1905 roku Otto Julius Bierbaum napisał własną wersję przygód lalki Zäpfel Kern, wzorowane na przygodach Pinokia, aw 1936 roku Aleksiej Nikołajewicz Tołstoj Buratino również stworzył postać wzorowana na Pinokiu. Na podstawie książki Pinokio była bajka muzyczna z muzyką Włodzimierza Korcza.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.